Tel: (530) 434 63 69 - Mail: info@mannerscience.com

Sorularınız ve Cevapları

Ürünlerimiz hakkında birçok soruyu burada bulabilirsiniz.

OED nedir?

OED, pille çalışan otomatik harici defibrilatördür. OED’nin defibrilasyon elektrotlarını(pedlerini) hastanın çıplak göğsüne yerleştirdikten sonra, OED otomatik olarak hastanın kalp ritmini inceler ve şok gerektiği takdirde şok vermesi için kullanıcıyı yönlendirir. OED sesli ve yazılı komutlar, sesli alarmlar ve ışıklı göstergelerden oluşan bir sistem yardımıyla kullanıcının çok kolay ve hatasız bir kurtarma işlemi yapmasına yardımcı olur. Cihazın tasarlanmasındaki amaç olay yerine bir hekim/uzman veya 112’i gelene kadar eğitimli(sertifikalı ilkyardımcı) kişiler tarafından kolaylıkla kullanılabilmesi içindir.

Ne zaman kullanılır?

Kişinin bilinci kapalı ve solunumu olmadığı takdirde kullanılması gerekiyor.

Bu cihazı kullandığımda kişiye zarar verir miyim?

Hayır. Cihaz, kendisi hastayı analiz eder, şok gerektiği takdirde sizi yönlendirir. Siz kendi insiyatifinizde kesinlikle yanlışlıkla veya bilmeden şok veremez veya verdiremezsiniz. Şokun gerekli olup olmadığını cihaz karar vermektedir.

Cihazın garantisi nedir?

Cihazın garanti süresi 7(yedi) yıldır. Pazardaki en uzun garantiye sahip cihazdır.

Cihazın defibrilasyon elektrodları tek kullanımlık mıdır?

Evet. Herhangi bir kullanımdan sonra mutlaka yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Her bir paketin içerisinde bir çift ped bulunmaktadır. Defibrilasyon Elektrotların(Pedlerin) raf ömrü 2(iki) yıldır.

Cihazın bataryası şarj edilir mi?

Hayır. OED, bir adet şarj edilemez, uzun ömürlü lityum pil kullanır. Cihaz, batarya zayıf ikazı verdikten sonra değiştirilmesi gerekmektedir.

Cihazın bataryasının garanti süresi nedir?

Intellisense pil 4 yıl süreyle tam değiştirme işletme garantisine sahiptir.

Kürdanlı Diş İpi nedir?

Diş aralarında kalan yiyecek artıklarını temizlemenize yardımcı olur. Diş ipi kısmı ile diş etlerinize zarar vermeden artıkları çıkarabilirsiniz. Diş Hekimleri diş ipi kullanılmasını önerirler.

Kürdanlı Diş İpi paketi içerisinde kaç adet vardır?

Tekrar kapanabilir sağlam poşeti ile her zaman temiz şekilde muhafaza edebilirsiniz. Her poşetin içerisinde bir adet şeffaf taşıma kılıfı bulunmaktadır. Bu sayede sürekli yanınızda taşıyabilirsiniz. Her poşetin içerisinde 50 adet kürdanlı diş ipi bulunmaktadır.

Albedo hangi anlama gelmektedir?

Albedo yansıtma özelliğinin bir ölçüsüdür. 1,00 albedo, ışığın tamamının yüzeyden yansıdığını ve 0,00, ışığın hiç yansımadığını gösterir. Yüzey, beyazlaştıkça albedo değeri yükselir. Siyah obje, ışığı hiç yansıtmadığından 0,00 albedo anlamı taşımaktadır. Ancak, kar için albedo değeri 0,9 = % 90 yansıma olabilmektedir.

Albedo100 Yansıtıcı Spreyi nasıl etki gösterir?

Albedo100 Yansıtıcı Spreyi, cismin ışığa çarptığı yönde ışığı yansıtır. Bu nedenle, bir araçtan gelen ışık size çarptığında yalnızca araçtaki yolcular bu yansımayı görecektir. ‘Yanlış’ açıda duran insanlar yansımayı göremeyecektir. Yarı huzmeli farlar yere doğru yönlendirilmiş olma eğiliminde olduklarından alçak bölümlere püskürtme yapılmasını öneriyoruz. Bacaklar spreyleme için uygun yerlerdir: Yere yakın olmak ve hareket etmek kombinasyonu görünürlüğü arttırır.

Bir kutu ne kadar uzun süre ile kullanılabilmektedir?

Püskürtme yaptığınızda yaklaşık 1 ml/sn kullanılır. Bu nedenle, 200 ml’lik kutu yaklaşık 100 püskürtme kullanılabilir.

Albedo100 Yansıtıcı Spreyinin içeriği nedir?

Albedo100 Yansıtıcı Sprey, şeffaf yapıştırıcı, yansıtıcı mikrosferler ve itici gaz (bütan/propan-gaz karışımı) oluşur. Farklı yüzeylere yapışmayı optimize etmek üzere spreyler arasında formül değişmektedir.

Doğrudan yansıma nedir?

Sprey, ışığın ışık kaynağı ile aynı yönde yansıtıldığı anlamına gelen doğrudan yansımaya sahiptir. Işık kaynağının yanında durduğunuzda yansımayı göremezsiniz. Ürünlerdeki parçacıkların geri yansıması, örneğin araba farlarında olduğu gibi ışığın ışık kaynağı ile aynı yönde yansımasını sağlayan yansıma indeksine dayanmaktadır. Bu özellik geri yansıma olarak bilinir. Kullanılan parçacıkların dağılım açısı yaklaşık 0-4 ’dir. Bunun anlamı araç farları ve sürücünün gözleri arasındaki uzaklığın 1 metre olmasıdır; yansıma, 15-20 m uzaklıktan görülebilir. Uzaklık arttıkça avantaj artar. 100 m uzaklıktan yansıma doğrulanmıştır. Bunun anlamı sürücünün cismi uzaktan görmesi ve tepki verecek zamanının olmasıdır. Obje ve ışık kaynağının arasındaki uzaklık arttıkça (100 metreye kadar), lamba ve gözler arasındaki yükseklik farkı artabilir.

Albedo100 Yansıtıcı Sprey güvenli midir?

Albedo100 Yansıtıcı Sprey güvenlidir; ancak tüm spreylerde olduğu gibi amacına uygun olarak kullanılmalı ve çocuklar her zaman sorumlu bir yetişkin tarafından denetlenmelidir. Yalnızca iyi havalandırılmış alanlarda tercihen dış alanda püskürtülür. Gözler, ağız veya burna yakın püskürtülmemeli ve sprey solunmamalıdır.

Albedo100 Yansıtıcı Sprey cildi tahriş eder mi?

Albedo100 Yansıtıcı Sprey cildi tahriş etmeyen bileşenlerden oluşur. Örneğin, birçok yara bandındakine benzer bir yapıştırıcı kullanılır. Hassas iseniz dikkatli olmanız ve cilt ile doğrudan temastan kaçınılması gereklidir.

Ürünün yanıcı olduğu söylüyor. Bu, üzerine püskürtme yaptığım objenin yanıcı olduğu anlamına mı geliyor?

Ürün, örneğin saç spreylerinde kullanılanlarla aynı gazlar olan Bütan / Propan gazını içerir. Gaz, parçacıkları kutunun dışına doğru iterken üzerine püskürtme yapılan obje / tekstil ürününe yapışmaz.

Ürün üzerinde baş dönmesine neden olabildiği söylenmektedir. Bunun nedeni nedir?

Bunun nedeni aerosol iticisidir (Bütan / Propan gazı). Metin, saç spreyi (Aynı zamanda Bütan / Propan gazını içerir) dahil olmak üzere aerosol spreylerinin çoğunda görülür. Tüm spreylerde olduğu gibi her zaman iyi havalandırılmış alanlarda püskürtülmesi gereklidir.

Jean giysilerimin üzerine Albedo100 Görünmez Parlak püskürttüm, ancak herhangi bir etkisini göremiyorum?

Yönergeleri izlerseniz gün ışığında görünmeyen, ancak ışık yansıtıcı obje sprey yüzeyi elde edeceksiniz. Üzerine parlak ışık tutulmadığı sürece spreyi görmeniz mümkün olmaz. Ancak, ıslak yüzeylerin üzerine sıkılmamalıdır. Yalnızca, kuru yüzeylerin üzerine püskürtülür, aksi durumda yansıtıcı etkinin çoğu kaybolur. Bu, özellikle kürk için geçerlidir. Yansıtıcı etki görmüyorsanız bu genellikle sonucu ne şekilde test ettiğinize bağlıdır. Sonucu test etmenin en iyi yolları: Püskürtme yapılan bölümün üzerine göz seviyesinde el feneri tutmak, flaş kullanılarak resim çekmek ve araçta oturup farları açarak uzaktan püskürtme yapılan objeyi izlemektir.

Spreyin üzerinde vernik eklenebilir mi?

Albedo100 ürününün yansıtıcı özelliklerini önemli ölçüde azalttığından genellikle vernik kullanılmasını önermiyoruz.

Sprey hangi malzemelerin üzerine yapışmaktadır?

Görünmez Parlak, kuru tekstil ürünlerinin üzerine yapışır ve jean, muflon, keten ve bazı naylon benzeri lifli malzemeler üzerinde en etkilidir. Etki, yapışma özelliğinin iyi olmadığı parlak sentetik malzemeler üzerinde sınırlı olabilir. Deri ve mokka dışında doğal malzemelerden yapılan giysi türlerinin çoğuna püskürtülebilir. Görünmez Parlak, tekstil ürününü yapı, renk veya duyu bakımından etkilemez. Parlak Metalik, yansıtıcı etki ile birlikte vernikle benzerdir ve kalıcı kullanım için tasarlanmıştır. Parlak Metalik, gri renge sahiptir. Püskürtme uygulanan obje kuru olmalı, uygulamadan önce kir, yağ ve diğer gevşek parçacıklar uzaklaştırılmalıdır. Sprey, kuru yüzeylere yapışır. Zamanla optimum dayanıklı sonuçlar elde etmek üzere bir kısım yüzeyler ve plastiklerin kullanılmadan önce bir astarla işlenmesi gerekli olabilir. Bükülgen yüzeylere Albedo100 Parlak Metalik püskürtüldüğünde katılaşma görülebilir.

Elbiselerimi yıkadığımda ne olur – Sprey, çamaşır makinesindeki diğer giysilere yapışacak mı?

Deterjanların işlevi yalnızca giysilerdeki kirleri temizlemek değildir; aynı zamanda kir / kapsülü bağlayarak makinedeki diğer giysileri kirletmeden onları dışarı atmaktır. Yansıtıcı parçacıklar aynı şekilde dağıtılır ve bu nedenle diğer giysilere yapışmadan kirle birlikte dışarı atılır.

Albedo100 Yansıtıcı Sprey giysilerimden nasıl uzaklaştırılabilir?

Albedo100 Görünmez Parlak yıkandığında ortadan kaybolur. Tamamen kaybolmuyorsa muhtemelen çok fazla ve yüzeye çok yakın püskürtülmüştür. Ancak, sprey sonuçta kaybolacaktır. Objeyi su ve sabun / deterjan ile ıslatın ve dikkatlice elle yüzeyi elinizle ovalayın. Albedo Parlak Metalik ürününün kalıcı ve sürekli kullanım için tasarlandığı ve nedenle çıkarılabilir olmadığı unutulmamalıdır.

Görünmez Parlak giysilerimin üzerinde ne kadar süreyle kalır?

Görünmez Parlak ürününün yapışma süresi bazı faktörlere bağlıdır. Öncelikle yüzeyin mekanik aşınmaya tabi olup olmadığı, hangi malzemelerin üzerine püskürtme yapıldığı ve ne kadar sprey uygulandığına (sprey arttıkça yapışma süresi uzar) bağlıdır. Normal aşınma ile örneğin Jean pantolon üzerinde Görünmez Parlak bir haftaya kadar kalabilir. Koşu ayakkabıları veya da sırt çantası gibi pantolon kadar yıpranmaya maruz kalmayan objelere püskürtüldüğünde sprey, daha uzun süre boyunca kalır. Sprey,  zamanla aşındığından ve etkisi yavaş yavaş azaldığından Görünmez Parlak ürününün elbisenizde ne kadar kaldığı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Yansıtıcı etkinin azaldığını fark ederseniz, daha fazla sprey eklemeniz gereklidir. Elbiseleri yıkadığınızda Görünmez Parlak kaybolur ve tekrar uygulanmalıdır.

Metal ve plastiklere yapışan, su ve deterjana dayanıklı Albedo100 ürünü bulunuyor mu?

Evet! Bu durumda Albedo100 Parlak Metalik kullanmalısınız. Yıkandığında kaybolmayan kalıcı bir spreydir. Puset, bisiklet, bahçe kapısı, posta kutusu, kayak, tekerlekli çöp bidonu, alet, metal, boyalı yüzey, kaldırım, çit, naylon tekstil ürünü, bisiklet kaskları, vb. üzerine püskürtülür.

Sorunuzu bulamadınız mı?

Sormak istediğiniz sorularınız için aşağıdaki tuşdan sorularınızı bize iletebilirsiniz. Sorularınız en geç üç gün içerisinde cevaplandırılacaktır.

Bize Ulaşın.

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...